1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Półmaraton przy pięknej październikowej pogodzie

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę października odbył się 4. Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły. Bieg ten rozgrywany na dystansie półmaratonu jest już dobrze rozpoznawany nie tylko w naszym regionie. Jego zwycięzcą z czasem 1:06:14 został Sergii Rybak (niezwykle daleki krewny naszego Wawrzyńca). Na drugim miejscu uplasował się Pavel Veretskyi, a na trzecim - Łukasz Kujawski.

Wśród pań zwyciężyła Valentyna Kiliarska, która z czasem 1:19:47 wyprzedziła Svietlanę Olijnyj oraz Kamilę Pobłocką.

Bieg odbył się przy bardzo dobrej pogodzie, która wprowadziła wszystkich w radosną atmosferę. Usmiechy było widać na twarzy wielu a trudy związane z wysiłkiem szybko ustępowały na mecie. Każdy mógłby opowiedzieć swoją historię biegu bo wiele się działo na trasie. Jedni walczyli o zwycięstwo, wielu zmagało się z czasem a inni z własnymi słabościami. Teraz po biegu z przyjemnością wspomina się ten dzień oglądając liczne zdjęcia zamieszczone przez organizatorów na stronie biegu http://polmaraton.tczew.pl.

Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu, które po raz kolejny wzorowo zorganizowało bieg współpracując ze Starostwem Powiatowym w Tczewie i nami. W tym miejscu specjalne podziękowania należą się Karolowi za "Biuro Zawodów", Monice za "Punkt z wodą" i Radkowi - za zdjęcia do galerii.

PS. Warto dodać, że w tym samym dniu reprezentanci Biegającego Tczewa byli także w Gdańsku na Półmaratonie Amber Expo. Wśród nich wyróżnił się Łukasz, który wśród ponad trzech tysięcy startujących zajął 16 miejsce.