1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Lubiszewska dycha 2022
  • 10 Półmaraton Nadwiślański Szlakiem Dolnej Wisły
  • 5 Maraton Nadwiślański Szlakiem Dolnej Wisły
  • Bieg w hołdzie Kazimierzowi Piehowskiemu 2022
  • Tczew na 5 2022
  • Tczew na 5 2022
  • 5 Grand Prix Otwarte Mistrzostwa Biegającego Tczewa 2022

Wspólne treningi

Trening biegowy (wtorki): 18:00 - Stadion Miejski im. Alfonsa Grudzińskiego ul. Bałdowska w Tczewie.
Trening funkcjonalny (czwartki): 19:30 - ul.Królowej Marysieńki 10.

Wspólne bieganie (soboty):  9:00 - trasa parkrun i 7:00 - Ławeczka z biegokąpaniem.
Wspólne bieganie (niedziele): 8:00 - ŁAWECZKA - Rondo Jasnej i Dersława.

Współorganizowane biegi

Parkrun Tczew (każda sobota 9:00)
Tczew na 5 (czerwiec)
Lubiszewska Dycha (wrzesień)
Maraton i Półmaraton Nadwiślański (październik)

5 Grand Prix Otwarte Mistrzostwa Biegającego Tczewa 2022
ZIMA - 5.02.2022
WIOSNA - 23.04.2022
LATO - 9.07.2022
JESIEŃ - 12.11.2022

Numer konta

Bank BGŻ, oddział w Tczewie
ul.Westerplatte 27B
83-110 Tczew
75 2030 0045 1110 0000 0279 2840
PS. Składka członkowska - 10zł/miesiąc
Deklaracja członkowska - pdf

[relacja] Gdynia Półmaraton 2019 - test przed MŚ2020

Gdynia Półmaraton 2019 miał być testem organizatorów przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Półmaratonie w Gdyni.
Dla nas - biegaczy -  był to również swojego rodzaju test a własciwie testy:

ale od początku...

 

TEST ODBIORU PAKIETÓW - do tego już się przyzwyczailiśmy, ze w Gdyni odbieramy pakiety startowe 1-2 dni przed startem. Tu na 100% zawsze możemy liczyć na naszą wewnętrzną współprace i naszych przyjaciół (z mojej strony  - dzięki Grzegorz!) , no możemy jeszcze popracować nad przekazem informacji... 

TEST PODRÓŻY - tym razem zostały przetestowane 2 środki lokomocji - samochód i ...pociąg (oraz + autobus).  Tym razem eko-pociag wybrali m.in. Martyna i Wojt i sobie chwalili to eko-rozwiązanie. My postawiliśmy na eko-driving Sława, który bezpiecznie nas przewiózł w obie strony. Oba środki podróży sprawdziły się, chociaż na przyszły rok, gdzie będzie dużo biegaczy ciekawą opcją wydaje się pociąg, który czasowo wychodzi podobnie do auta. A może, jak nas będzie dużo, wynajmiemy eko-busa lub....eko-wagon ;)

TEST STARTU (było nas wszystkich ponad 6000 i widać było, że organizator zapewnił sobie jeszcze zapas miejsca do startu na przyszłorocznych mistrzostwach - podobno ma być 20000 biegaczy)

TEST NOWEJ TRASY (odwróconej w stosunku do ubiegłorocznej) - najpierw płasko i szybko, potem dłuuugo pod górkę, i w dół ....i...Świętojańska w górę...i do mety. Mimo zmiany  - trasa nadal szybka, tylko trzeba uważać żeby się nie podpalić ;)

TEST KIBICÓW - bajka, szczególnie na Świętojańskiej i od razu skrzydła same sie doczepiają

TEST WOLONTARIUSZY - uśmiech i życzliwość to ich cecha na każdej biegowej imprezie, Brawo!

TEST POGODY - w marcu jak w garncu - różnie może być. Tym razem było trochę wietrznie ale wiosenne słoneczko tez dopisało. Bardziej się rozbieraliśmy niż otulaliśmy. W przyszłym roku to będzie największa zagadka.

TEST NOWEJ METY - pięknie usytuowana na plaży- my postanowiliśmy się z nią zapoznać przed startem i to był dobry pomysł, bo później to człowiek tylko leci aby ja jak najszybciej zdobyć. Mam tylko taka cicha nadzieje że za rok będzie trochę większa.

TEST PODIUM - gdy już emocje po biegu opadały i zmierzaliśmy do strefy regeneracji dopadła nas ekscytująca wiadomość: "Nasza Marysia wskoczyła na podium!!!". Wiadomość ta była tak elektryzująca, że Karol zawrócił z drogi do domu aby dostarczyć nasza flagę. Zresztą Maria Pióro miała tego dnia wielu kibiców, którzy mimo nadchodzącego chłodu postanowili obejrzeć ceremonię dekoracji na Skwerze Kościuszki. Maria wywołała również lekkie poruszenie  w autobusie dowożącym nas do parkingu, jak podziwialiśmy jej statuetkę widziałem wzrok współpodróżnych biegaczy wyrażający podziw i szacunek. GRATULACJE MARYSIU!

TEST- SPRAWDZIAN przygotowań do tegorocznego sezonu - po dobrze przepracowanej zimie,  dla części ze startujących koleżanek i kolegów z Biegającego Tczewa był to egzamin przed kwietniowymi maratonami. Wielu z zaliczyło ten test rewelacyjnie osiągając swoje najlepsze życiowe rezultaty w półmaratonie. Jak zwykle to dziewczyny okazały się siła wiodącą. Oprócz Marysi także Ania Janas wykręciła życiówkę! Honor facetom uratował Krzysiek Trzciński z nową życióweczką.
Brawa dla wspaniałych wyników Piotra, Łukasza, Wojtka, Andrzeja, Martyny, Doroty, Sławka i Adama (mój tez nawet niezły biorąc pod uwagę słynna już "strefę komfortu")
Gratulacje również dla Justyny, Grzegorza, Ani, Agnieszki i Sebastiana oraz szczególne dla Szymona (19km...pstryk i meta)

TEST PRZYJAŹNI - chociaż tego testować nie trzeba. Fajnie jest spotykać przed biegiem, na trasie, po biegu a także w trakcie przygotowań wspaniałych biegowych przyjaciół. Miło jest razem trenować, organizować wspólny wyjazd a później razem stawić się na starcie. (RRC Tczew, Hotel Almond Team, Gemalto, Pamir Team, AB Kiełpino oraz niezrzeszeni (jeszcze ;) ))
Miło jest również przyjmować gorące pozdrowienia i życzliwe spojrzenia biegaczy z wielu miast (szczególne pozdrowienia dla i od grupy z Nowego Stawu spotkanej na trasie, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w tczewskim parkrun) 

TEST SZTAFETY - Lucyna i Karol reprezentowali Hotel ALMOND (zaprzyjaźniony mocno z Biegającym Tczewem). Fajnie było zobaczyć jak czekając na swoją zmianę Karol motywował nas do walki na trasie, podobnie jak Lucyna po zakończeniu swojego biegowego zadania mimo złapanej kontuzji. I jeszcze akcja z flagą BT. Dzięki Karol! Zdrówka Lucyna! Podsumowując sztafetę mam nadzieje że BT wystawi swoja w przyszłym roku.

 

TEST MOTYWACJI i wolontariatu- o tym mogą więcej opowiedzieć Adam i Sław, którzy przed metą na własnych barkach i przede wszystkim  słowem "motywowali" trochę już zmęczonego trudem dystansu biegacza do przekroczenia linii mety. Brawo Panowie!

 

Podsumowując wszystkie TESTY wypadły pozytywnie i z pewnością się zameldujemy za rok na Mistrzostwach Świata w Półmaratonie Gdynia 2020!

Do zobaczenia

[marciol]

Parkrun TczewRanking "Maratonów"

1 Biegający Tczew
9267
2 Night Runners
7742
3 WKB META LUBLINIEC
6559
4 MaratonyPolskie.PL TEAM
4817
5 Truchtacz Mysłowice
4663
6 KB Maniac Poznań
4212
7 Towarzystwo Gimnastyczne Sokł Zakopane
3873
8 Drużyna Szpiku
3821
9 Lechici Zielonka
3535
10 LENE LUDKI ARKI LETNISKO
3200

Więcej ...

Licznik odwiedzin

033444
DzisiajDzisiaj131
WczorajWczoraj230
W tym tygodniuW tym tygodniu1342
W tym miesiącuW tym miesiącu854
WszystkieWszystkie33444

Kalkulator

Pogoda