1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • Bieg Szpęgawski 2023
 • Lubiszewska dycha 2023
 • Grand-Prix-Powiatu-Tczewskiego-w-biegach-ulicznych
 • Bieg w hołdzie Kazimierzowi Piehowskiemu 2022
 • Silgan 2023
 • Tczew na 5 2022
 • Tczew na 5 2023
 • Dycha z pompą 2023
 • 6 Grand Prix Otwarte Mistrzostwa Biegającego Tczewa 2023

Wspólne treningi

Trening biegowy (wtorki): 18:00 - Stadion Miejski im. Alfonsa Grudzińskiego ul. Bałdowska w Tczewie.
Trening funkcjonalny (czwartki): 19:30 - ul.Królowej Marysieńki 10.

Wspólne bieganie (soboty):  9:00 - trasa parkrun i 7:00 - Ławeczka z biegokąpaniem.
Wspólne bieganie (niedziele): 8:00 - ŁAWECZKA - Rondo Jasnej i Dersława.

Współorganizowane biegi

Parkrun Tczew (każda sobota 9:00)

Silgan Ćwierćmaraton (2023-05-06)
Tczew na 5 z Flex Poland (2023-06-24)
Biegacze w hołdzie Kazimierzowi Piechowskiemu (2023-08-26)
Lubiszewska Dycha (2023-10-01)
Maraton i Półmaraton Nadwiślański (2023-10-29)
XXXII Bieg Sambora (2023-11-04)

6 Grand Prix Otwarte Mistrzostwa Biegającego Tczewa 2023
ZIMA - 4.02.2023
WIOSNA - 20.05.2023
LATO - 1.07.2023
JESIEŃ - 18.11.2023

Numer konta

Bank BGŻ, oddział w Tczewie
ul.Westerplatte 27B
83-110 Tczew
75 2030 0045 1110 0000 0279 2840
PS. Składka członkowska - 10zł/miesiąc
Deklaracja członkowska - pdf

[relacja] biegowy weekend

długo zastanawiałem się jak podsumować miniony weekend. Nadeszła wiosna i rozpoczęły się upragnione starty a nasi Biegowi Przyjaciel nie próżnują i startują w całej Polsce, ba a nawet w Europie.
Znalazłem chyba złoty środek na tego posta.
a wiec otwieram podsumowanie.

 

przed Wami

 

część 1. ULTRASI
tym razem to od nich rozpoczniemy nie tylko ze wzgledu na pokonywane odległości ale też ze względu na rangę wydarzeń.
Pierwszym królem weekendu w kategorii ultra zostaje Krzysztof Aleksandrowicz, który w miniony weekend brał udział w Supraślu w biegu 24 godzinnym o randze Mistrzostw Polski !!!. Krzysztof stanął na 3 miejscu w swojej kategorii ale mi najbardziej zaimponował dystans 168.1165km !!! (skad ten wynik? 166 okrążenia po 1012.75m). Gratulacje Krzysztof!! Wielkie uznanie!!
http://wyniki.datasport.pl/results3000/timesmulti.php...

Kolejnym pierwszym królem został Jarek Gurbowicz, który na trasie Małego Wielkiego biegu w gminie Pruszcz Gdański pokonał dystans 68km. Powiecie dla Jarka - ultrasa to nie novum ale ...Jarek tydzień wczesniej biegł 50km w Radunka Run wraz z mocna ekipą Biegajacego Tczewa (Bożena , Piotr, Jacek , Sławomir i 10km Lucy- nie zapomiałem o Was ;) - te wyniki i podia no materiał na kolejny wpis :) ) . Jarka spotkaliśmy w niedzielę podczas naszego wybiegania jak miał poranny rowerowy rozruch a już o 12:00 biegł w Bieg Szpęgawski / Bieg Kociewski !!! Prawdziwy mocarz!!

https://elektronicznezapisy.pl/event/3103/results.html

a w części 2 ...Maratończycy ....

No to czas na część drugą podsumowania minionego weekendu.
Roboczo nazwałem ją Maratończycy ale po przemyśleniu zmieniam jej nazwę na WOJOWNICZKI

Dziewczyny startujące w ubiegłą niedzielę dowiodły że płeć piękna na pewno nie jest słaba, z resztą kto tak myśli niech pozna dziewczyny z BT.

Zacznę od najstarszego polskiego maratonu - Maraton Debno. Dębno, miasto położone 100 km na południe od Szczecina i 100 km na wschód od Berlina, od 2000 roku jest miastem partnerskim Tczewa a my - tczewscy biegacze- chętnie Dębno odwiedzamy z okazji wiosennego rozpoczęcia sezonu maratońskiego. Maraton w Dębnie charakteryzuje się też tym, że żyje nim całe miasto - wspaniali kibice na trasie i też tym że jest....gorąco -szok po zimie, choć w tym roku był trochę mniejszy. Ale przejdźmy do naszej pierwszej bohaterki. Ania Janas ciężko pracowała na treningach BT i RRC, trzymała dietę i odpowiednią suplementację a przede wszystkim miała niesamowite wsparcie startowe w rodzinie na miejscu i kibiców online. Wszystko to dało rewelacyjny efekt w postaci czasu 03:46:13 (654 na 2296 startujących open , była 42 kobietą na 401 i 24 /174 w kategorii wiekowej) i uwaga!!! zyciówka poprawiona o 8 minut 37 sekund !! GRATULACJE ANIU!!!

https://domtel-sport.pl/Debno2019/?a=1&co=14&bieg=1

Sezon maratoński rozpoczął się na dobre nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Rewelacyjne wyniki padły m.in.w Roterdamie i Mediolanie.
Druga nasza wojowniczka, Maria Pióro wyjechała na podbój europejskiej stolicy mody. Na maratońskim dystansie Milano Marathon zaprezentowała strój z orzełkiem na piersi. Tak była zaaferowana pokazem i pozdrawianiem kibiców (a szczególnie męża Jarka) ;) że ...pobiła życiówkę o 18minut i 44 sekundy. Rewelacyjny czas 03:36:17 przełożył się na wyniki w klasyfikacji: open 2144/6303 , kobiecej 136/997 i "kategorii" !!! 12 / 143 .
Maria również z pewnością odczuła nasze wsparcie, bo śledziliśmy jej wyniki online z zachwytem. My, podopieczni czwartkowych treningów funkcjonalnych które Maria prowadzi, jesteśmy bardzo dumni i pod wielkim wrażeniem rezultatu. GRATULACJE MARYSIU!!

https://www.tds-live.com/ns/index.jsp...

Dziewczyny pokazały nam ścieżkę, którą mamy podążać w naszych startach: radość z biegania, wiara w siebie i ...piękny uśmiech a wyniki same przyjdą bo treningi przynoszą efekty.

została jeszcze część trzecia....gdzie będzie o pamięci i o super wynikach też ;)

i nadszedł czas na część trzecią podsumowania minionego weekendu. Trochę się to ciągnie ale zdążę przed kolejnym, tak ważnym dla dużej części z Was ,weekendem ;) Mam nadzieję, że jest to dla Was odskocznia od planowanych startów.
Teraz pora na chwilę zadumy

Część Trzecia czyli ...UPAMIĘTNIAJĄCY

Tego się zapewne spodziewaliście, że w tej części będzie o 36. Bieg Szpęgawski z AQ Wiring Systems ale ja napiszę najpierw o biegu, który odbył się dzień wcześniej.
"Bieg Piaśnicki to niezwykła impreza prowadząca zawodników przez 10 km od Wejherowa do samej Piaśnicy, której zadaniem jest kultywowanie pamięci o zbrodni hitlerowskiej popełnionej w Piaśnicy. Podczas II Wojny Światowej zamordowano tam tysiące osób, głównie przedstawicieli elity politycznej, gospodarczej i kulturalnej z Pomorza Gdańskiego".Jest to również bieg w którym corocznie stara się wystartować nasz kolega Adam Macholl.Tym razem towarzyszył mu Piotr Ostrowski, który tak opisał to przeżycie w swoim poście:
"O przeszłości trudnej, bolesnej jakimi były choćby akty zbrodni z II wojny światowej dokonywanych przez niemieckich oprawców na ludności Pomorza w SZPĘGAWSKU koło Starogardu Gdańskiego czy w PIAŚNICY koło Wejherowa nie można zapominać, a wręcz przeciwnie trzeba o nich jak najwięcej mówić czy pisać by pamięć o nich trwała przez następne pokolenia. Zabiegając o pamięć ... w Biegach Szpęgawskich nieraz uczestniczyłem, natomiast w lasach piaśnickich po raz pierwszy, poznając bliżej historię tego miejsca biegnąc mi.in z kolegą z Biegającego Tczewa z Adamem Machollem w XI Biegu Piaśnickim z Wejherowa do Piaśnicy, wspólnie upamiętniając ofiary tamtych mordów, gdzie jedną z nich była bł. s. Alicja Kotowska."

Jak wspomniał Piotr biegiem upamiętniającym ofiary zbrodni hitlerowskich jest, również nam bliższy poprzez pamięć o pomordowanych Kociewiakach - Bieg Szpęgawski, który odbył się po raz 36.
O zbrodniach w Lesie Szpęgawskim możecie poczytać m.in. tutaj:
https://osir.com.pl/bs/page7.html#header9-5c

Przed biegiem uczestnicy złożyli kwiaty przy pomniku ofiar hitlerowskich mordów, a potem rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Na starcie wśród ponad 580 biegaczy stanęło 17 Biegających Tczewian, którzy zmagali się z 5,6 km trasą ze Szpęgawskiego Lasu do Starogardu Gdańskiego w pięknym wiosennym słońcu. I tym razem również siła kobiet pokazała moc. An Ulkaczyli Ania Piekarska zajęła 3 miejsce w kategorii K40 a Barbara Kruszyńskazajęła 2 miejsce w kategorii K50. Serdecznie GRATULUJEMY!!
Brawa dla Wszystkich Startujących -UPAMIĘTNIAJĄCYCH !!

a przed Wami jeszcze część czwarta i ostatnia
RADOŚĆ Z BIEGANIA I KIBICOWANIA....

to już ostatnia część podsumowania minionego weekendu. bo już za chwileczkę rozpoczynamy nowy ;) i to jaki! z parkrun Tczew - 3 urodziny i 5. Gdańsk Maraton

część czwarta -
RADOŚĆ BIEGANIA ...
To że my biegacze mamy dużo pozytywnych endorfin , wszyscy wiemy. Bardzo często i z wielką chęcią dzielimy się nimi i przekładamy te pozytywne emocje na RADOŚĆ POMAGANIA.
W miniony weekend w Malborku odbył się IV Piknik biegowy i marsz NW dla AUTYZMU. W tym "niebieskim biegu" uczestniczył i wygrał go! Krzysztof Pawłowski, który 5 km trasę pokonał w 17 minut i 54 sekundy :) (tym razem bez Miry ;) )
Ale nie wynik był tutaj najważniejszy a udział i solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami oraz zbiórka środków na pomoce dydaktyczne w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem. Popieramy i zachęcamy do udziału w biegach charytatywnych. Biegamy i Pomagamy!
http://malbork.naszemiasto.pl/.../iv-piknik-biegowy-dla-autyz...

Radość biegania to też uczestnictwo w biegach, które lubimy i które są dla nas powrotem do początków biegania.
W takim biegu uczestniczył Łukasz Kreja a odbył się on w Sopocie w ramach "Sopockiej Wiosny na 5". Wspaniała pogoda i rewelacyjne towarzystwo biegowych przyjaciół sprawiło trochę zamieszania..ale o tym cicho sza...pytać Łukasza ;)

a na deser zostawiłem sobie półmaraton w Somoninie, w którym brali udział Lesław Niespodziński i Janusz Kukuła.
Janusz uwielbia biegać po Kaszubach (my też!) i cos mi się wydaje że w tym roku Kaszuby Biegają będą często gościć Janusza i Biegający Tczew
a Leszek ... Leszek chyba nam chciał coś zasugerować bo ten bieg nosi nazwę Półmaraton Kamiennych Weselników...przypadek? Nie sądzę!

...i RADOŚĆ KIBICOWANIA
jak można naładować startujących w zawodach dodatkowymi siłami? Kibicowaniem! Można trzymać kciuki i zdzierać gardła na trasie, można wspierać online motywując przed startem i śledząc wyniki w necie a można też trzymać kciuki i głośno komentować podczas wspólnych treningów, które odbywają się w tym samym czasie co zawody. Wszystkie formy dozwolone!
My jak zwykle spotkaliśmy się na Ławeczka - czyli poranne niedzielne wybieganie i mocno wspieraliśmy zmagania biegowe naszych przyjaciół :)oraz wspieraliśmy ich online.
My kibice ubiegłego weekendu jesteśmy z WAS startujących bardzo dumni i gratulujemy wszystkich wyników!!

czas na podsumowanie, które będzie krótkie ...27 osobostartów ...oby tak dalej! a będzie o czym pisać ;)

ps. pozdrowienia i gratulacje jeszcze dla naszych biegowych znajomych a szczególnie dla:
- Katarzyna Chojnacka za niesamowity wyczyn w biegu 24 godzinnym (I msce K20). Kto chce się dowiedzieć ile kosztuje walki ten bieg to piękna relacja jest pod tym adresem https://biegajzchrisem.co.uk/.../08/gladiatorzy-sa-wsrod-nas/...
- Łukasz Kunowski - Dębno zdobyte! teraz czas na koronację w Krakowie:)
- Wojciech Pijanowski - kolejne podium!, tym razem Sopot
- Patryk Sowiński - moc jest z Tobą gratulacje za II miejsce open w 11 Bieg Częstochowski
- Marcin Mikuś - tak trzymaj! Bieg Szpęgawski III mce M30

...i wszyscy nasi biegowi przyjaciele, do zobaczenia na trasach startowych
Marcin- [marciol]
prawa autorskie do zdjeć pozostają przy ich autorach

 

Parkrun TczewRanking "Maratonów"

1 Biegający Tczew
9622
2 Night Runners
7805
3 WKB META LUBLINIEC
6629
4 Truchtacz Mysłowice
4697
5 MaratonyPolskie.PL TEAM
4367
6 KB Maniac Poznań
4344
7 Towarzystwo Gimnastyczne Sokł Zakopane
3952
8 Drużyna Szpiku
3836
9 Lechici Zielonka
3597
10 LENE LUDKI ARKI LETNISKO
3219

Więcej ...

Licznik odwiedzin

085823
DzisiajDzisiaj174
WczorajWczoraj216
W tym tygodniuW tym tygodniu174
W tym miesiącuW tym miesiącu5589
WszystkieWszystkie85823

Kalkulator

Pogoda