Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/tczew/www/www_stare_strony/_biegajacy_tczew/index.php:4) in /home/klient.dhosting.pl/tczew/www/www_stare_strony/_biegajacy_tczew/libraries/joomla/session/session.php on line 537

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/tczew/www/www_stare_strony/_biegajacy_tczew/index.php:4) in /home/klient.dhosting.pl/tczew/www/www_stare_strony/_biegajacy_tczew/libraries/joomla/session/session.php on line 537
Eugeniusz Markowicz Honorowym Członkiem Stowarzyszenia Biegajacy Tczew
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

We wtorkowe słoneczne popołudnie (10 kwietnia 2018r), jak zwykle treningowe, na Stadionie Miejskim im. Alfonsa Guzińskiego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie odbyła się miła uroczystość przekazania na ręce trenera mgr Eugeniusza Markowicza dyplomu nadania godności Członka Honorowego Stowarzyszenia Biegający Tczew.

 

Co prawda godność nadano 5 lutego 2018 roku podczas  obchodów 5 rocznicy powstania Stowarzyszenia, jednak Trenera tego dnia nie mogło być z nami ze względu na obowiązki zawodowe.

 

Na wniosek Prezesa Marka spotkaliśmy się na treningu aby podziękować Trenerowi Eugeniuszowi nie tylko miłą pamiątką ale również swoją ciężką i sumienna pracą podczas treningu.

 

  

Podsumowaniem działalności i osobowości Eugeniusza Markowicza są słowa sentencji umieszczonych na pamiatkowym dyplomie,a które cytował Prezes Marek podczas wręczania pamiątkowego dyplomu a po wyrażeniu w imieniu nas wszystkich serdecznych podziękowań skierowanych do Trenera:

alteri vivas oportet, si tibi vis vivere - trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie

 

Bardzo dziękujemy Trenerze za poświęcony czas, fachowe rady, wytyczne, dopasowane treningi, wsparcie mentalne i....studzenie głowy.

 

DZIĘKUJEMY!!!!!!

  

Eugeniusz Markowicz (ur. 20 listopada 1947 r. w Łosośnicy, woj. Zachodniopomorskie). w 1968 r., po ukończeniu Studium Nauczycielskiego Wychowania Fizycznego w Gdańsku, został zatrudniony w Zasadniczej Szkole Dokształcającej w Tczewie w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego. W Tczewie osiadł na stałe, tu założył rodzinę, pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach ponadpodstawowych, ostatnio w Zespole Szkół Mechanicznych. Od 20 lat jest pracującym emerytem - nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą a społecznie jest trenerem i działaczem sportu szkolnego. Za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze uzyskiwał wysokie oceny i uznanie władz szkolnych. Jest odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz medalem Pro Domo Trsoviensi. Eugeniusz Markowicz, trener II klasy w zakresie lekkoatletyki, od 18 lat osiąga ze swoimi wychowankami wyniki plasujące ich w czołówce województwa i Polski. Między innymi wielokrotnym reprezentantem Polski był oszczepnik Marek Szulc, liczącym się w Polsce juniorem na 1500 m był Piotr Kowalewski, w wieloboju Dominik Klimas, a także Arkadiusz Gardzielewski i Tomasz Rudnik - średnio i długo dystansowcy. Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, nadał Eugeniuszowi Markowiczowi w 2004 r. tytuł: Honorowy Członek Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Jest inicjatorem wielu imprez sportowych w Tczewie o zasięgu województwa i Polski.